فروشگاه اینترنتی

چهارشنبه 8 شهریور 1391

معالجه تنگ نفس و سل

نویسنده: inapply.ir 09118506072   

معالجه تنگ نفس و سل- «کوزندا» یکی دیگر از قهرمانان کتاب کارل چاپک است که در کشتی خود کاربوراتور مطلق‌سازی کار می‌گذارد و طولی نمی‌کشد که ایشان هم، مقدس، خداشناس و معجزه‌گر و شفا دهنده می‌شود. و یک نانوا که مبتلا به تنگ نفس بوده و یک دختر را که دچار سل ریوی بوده با لمس دست شفا می‌دهد.

نانوا با شعف زیاد، آرام شروع به صحبت کرد:

«کوزندا» دست‌هایش را بر بدنم گذاشت ناگهان جریان گرمی از سینه‌ام گذشت و همین‌که از درون من صداهایی شنیده شد بنا کردم راحت نفس کشیدن. مثل این بود که دارم در آسمان‌ها پرواز می‌کنم.

دختر گفت: ما هم حضور داشتیم، در همان موقع دور صورت نانوا را هاله‌ای از نور احاطه کرده بود، بعد آقای کوزندا، بیماری سل مرا هم شفا داد.

کوزندا  قادر بود افکار دیگران را بخواند، در هوا صعود کند، بیماران را شفا دهد؛ وقتی در روی عرشه کشتی موعظه می‌کرد، ماهی‌های دریا اطراف کشتی جمع شدند که به موعظه کوزندا گوش  بدهند. قدری قهوه در قهوه‌دان داشت، ولی هر چه به همه قهوه می‌داد تمام نمی‌شد. وقتی دو نفر پاسبان به روی عرضه کشتی آمدند، کوزندا گفت: خواهش می‌کنم بیایید بالاتر. آنگاه پاسبان‌ها در هوا موج زنان به طرف کوزندا صعود کردند، پاهای آنها در فضا تقلا می‌کرد که تکیه‌گاهی برای خود بیابد، دست‌هایشان کورکورانه به هوا چنگ می‌زد و صدای تنفس تند و آشفته آنها به گوش می‌رسید.

کوزندا با صدای روحانی گفت:

نترسید! با من به عبادت بپردازید. ای معبود ما، که به این کشتی  حلول فرموده‌ای!

پاسبانان با صدای گرفته‌ای تکرار کردند: «ای معبود ما که به این کشتی حلول فرموده‌ای».

در این‌که ماده قابل تبدیل به انرژی است، شکی نیست و از نظر علمی به اثبات رسیده ولی آیا این انرژی حاصله می‌تواند اثرات معجزه‌کننده‌ای از نظر روانی داشته باشد، هنوز مورد بحث است.

بررسی‌ها و تحقیقات دیگری در این خصوص شده است که به تدریج درباره آنها به بحث می‌پردازیم. در ضمن فراموش نشود که طرفداران اثر مغناطیسی حیوانی یا نیروی روحی در هیپنوتیزم معتقدند که برخی(سایت هیپنوتیسم دات آی آر) انسان‌ها به علل ساختمان خاص مغزی و جسمی خود قادرند از چشم‌ها و دست‌های خود نیرویی به نام مغناطیس حیوانی یا نیروی روحی خارج  کنند که بر شخص مقابل یعنی سوژه اثر کرده و او را خواب کند.

به هر حال عقاید کارل چاپک درباره معجزات ما را به بررسی پیرامون کتاب «ژنده پیل» رهبری می‌کند.

چون مطالب این کتاب نیز برای اکثریت بسیار، بسیار عجیب و باورنکردنی است، لذا دانستن مطالب آن خالی از فایدهو لذت نیست و این مبحث را با این دو بیت شعر خاتمه می‌دهیم.

از یـــاد خـــدای مـــرد «مطلـق» خیــزد      بنگر که ز نور حق چه رونق خیزد

این باطن مردان که عجایب بحری‌است               چون موج زند از آن اناالحق خیزد

خلاصه این مبحث

۱-    اگر هر چه را که در دنیا وجود دارد تجزیه کنیم می‌بینیم که از ۱۰۶ عنصر درست شده است و دنیا از همین ۱۰۶ عنصر درست شده است. ممکن است در آینده به تعداد این عناصر افزوده شود، با وجود این فرقی در قانون «وحدت وجود» نمی‌کند.

۲-    همه این ۱۰۶ عنصر یا بیشتر قابل تبدیل به یک عنصر ئیدروژن هستند، پس در ظاهر همه دنیا از یک اتم ئیدروژن درست شده است.

۳-    ئیدرئژن ماده است و ماده قابل تبدیل به انرژی است، پس دنیا از انرژی درست شده است.

۴-    در مقابل ماده ضد ماده وجود دارد، که با برخورد این‌دو «عدم» ظاهر می‌شود.

۵-    این قوانین ممکن است قطعی و همیشگی نباشد، ممکن است این نظریات در آینده تغییر کند، ولی فعلاً علم تا این‌جا پیش آمده است.منبع:
http://hipnotism.ir

نویسندگان

  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic