فروشگاه اینترنتی

چهارشنبه 8 شهریور 1391

مادیون چه می گویند؟

نویسنده: inapply.ir 09118506072   

مادیون چه می گویند؟

 مادیون و الهیون درباره سازنده جهان فقط یک اختلاف دارند و آن این است که مادیون می‌گویند: «همه چیز نیرو است و آن نیرو شعور و آگاهی ندارد» و الهیون نیرو یا ماده لطیف بودن سازنده جهان را قبول دارند با این تفاوت که می‌گویند: «آن ماده لطیف که دیده نمی‌شود یا همان انرژی یا نیروی مادیون دارای شعور و آگاهی است».

در کتاب «اثبات علمی وجود خدای و اخرت» می‌نویسد: علمای طبیعی که مادیون نیز تابع آنها هستند، جز در مورد آگاه بودن آن ماده‌المواد لطیف جهانی هیچ اختلافی با آنچه در  قرآن مجید گفته شده نمی‌توانند داشته باشند و ندارند. زیرا آنان نیز می‌گویند تمام مواد جهان از ریز و درشت از یک واجد ثابت مادی که همه جا را فرا گرفته و دارای انرژی ثابتی می‌باشد به وجود آمده‌اند.

ثبات انرژی و ماده و با هم بودن انرژی و ماده و منتهی شدن تمام مواد عالم به یک ماده المواد یک اصل مسلمی است که به هیچ وجه نمی‌تواند مورد انکار قرار گیرد. هم مادیون و علمای طبیعی این ماده المواد ثابت را نادیدنی و ازلی و ابدی و اصل وجود می‌دانند و هم طرفداران متن کتاب‌های آسمانی باید بدان معتقد باشند.

چون برای مادیون هیچ مانعی نیست که چنین ماده‌ای را سازنده جهان بدانند پس باید گفت تا این‌جا به جز آگاه بودن چنین سازنده‌ای در چگونگی و ازلی و ابدی بودن و ثابت بودن ماده او و نادیدنی بودن او به چشم بشر، هیچ اختلافی میان مادیون و علمای طبیعی نمی‌باشد.

آیا این ماده المواد قادر و تواناست؟ جز در مورد آگاه بودن سازنده جهان مسلم است که مادیون طبیعیو مذهبیون واقعی همه متفق‌اند که این ماده المواد توانا و قادر است. علمای طبیعی هم گفته‌اند که ماده المواد عالم دارای انرژی، قدرتی بس عظیم می‌باشد که توانسته از خود تمام اشیاء مختلف جهان را به وجود آورد.

آیا این ماده المواد وجود زنده با شعوری است؟

در جواب این سوال میان مذهبیون واقعی و مادیون اختلاف عمیقی موجود است. باید دانست که دانا و آگاه و حکیم بودن ماده المواد جهان فرعی است از اصل با شعور بودن؛ مادیون معتقدند که این ماده المواد جهانی با تمام قدرتی که دارد مانند اجزای جمادی، خود بی‌شعور است. مادیون می‌گویند در ذات ماده قدرتی نهفته است و به علاوه اصل حرکت در ذرات اصلی است. همیشگی و قدرت و حرکت در آنها نیز قابل انتقال و کم و زیاد شدن نسبت به یکدیگر می‌باشد. این خاصیت‌ها باعث تغییراتی در ماده المواد می‌گردد و از آن تغییرات خلقت به صورتی که هست و باز هم در حال تغییر می‌باشد به وجود آمده است.

آیا نظم در جهان دلیل شعورو  عقل انرژی اتمی است؟

مادیون می‌گویند مذهبیون  برای اثبات شعور در مبدأ خلقت وجود نظم و ترتیب دقیق را در خلقت پیش می‌کشند، در صورتی که متوجه نیستند هر حادثه‌ای چه تصادفی باشد و چه به وسیله شخصی باشعور به وجود آید در حرکت و قدرت و مکان و زمان و مواد موجد آن حادثه ارتباط و نظمی دیده می‌شود و قطعاً هر معلولی به نسبت عللی که باعث ایجاد آن معلول شده تابع نظم و ترتیبی خاص خواهد بود و بنابراین وجود نظم و ترتیب در هیچ معلول و حادثه‌ای دلیل داشتن یک سازنده و علت باشعور نمی‌باشد.

آیا «سازنده جهان» یا خالق غیر از ماده و انرژی است؟

 هم‌چنین مادیون و مذهبیون خرده می‌گیرند که شما سازنده عالم را غیر از ماده و انرژی می‌دانید و معنای این توصیف این است که او چیزی نیست و به عبارت ساده‌تر اصلاً نیست.

باز چون سازنده جهان را ذاتی به صفت می‌پندارند و مادیون به ایشان می‌گویند ذات بی‌صفت یعنی چیزی که نباشد.

هر مصنوعی صانعی دارد:  هر مصنوعی صانعی دارد، پس این جهان را نیز صانعی است.

مادیون در جواب می گویند:

اولا: هر مصنوعی صانعی دارد، نه هر چه که هست و هر چه هست مجبور نیست که مصنوع باشد تا سازنده‌ای لازم داشته باشد.

ثانیاً: هر قسمت خلقت اگر از لحاظ این‌که روزی نبوده، مصنوع می‌باشد و صانع می‌خواهد صانع آن همان ماده المواد جهانی است که همیشه بوده و هست و خواهد بود ولی شعوری ندارد.

ثالثاً: اگر می‌گویید هر چه هست سازنده و صانعی دارد پس به ما بگویید که خالق با شعور شما سازنده‌اش کیست؟

به عبارت دیگر اگر خالق جهان را ساخته، پس سازنده «سازنده جهان» چه کسی است؟

این بحثی است که سال‌ها بین الهیون و مادیون وجود دارد، ولی هر عاقلی فکر می‌کند که این همه کهکشان‌های عظیم که در هر کهکشان میلیون‌ها ستاره وجود دارد از کجا آمده، و اگر تماتم این کرات‌ را خدا ساخته است، پس خدا را چه کسی ساخته، این‌ها همه از کجا آمده‌اند و از کجا خارج شده‌اند؟

با این ترتیب آیا بهتر این است بگوییم که اصلاً در دنیا چیزی وجود ندارد؟ آیا همه چیز از عدم یا نیستی به وجود نیامده است؟

تحقیقات علمی جدید چه می‌گوید؟ آیا با کشف ضد ماده می‌توان گفت که در دنیا به دو دلیل هیچ چیز وجود ندارد؟

هیچ چیز وجود ندارد؟

نیست را بنمود هست آن محتشم            هست را بنمود بر شکل عدم

مدت چهارصد سال است که درباره ضد ماده بحث می‌شود تا این‌که در همین اواخر دانشمندان شوروری موفق شدند که ضد ماده را بسازند و این خبر را ما از روزنامه کیهان نقل می‌کنیم.

روزنامه کیهان در شماره ۸۴۶۹ پنجشنبه ۱۵ مهرماه ۱۳۵۰ می‌نویسد:

«کشف “ضد ماده” دانشمندان امریکایی را به هیجان آورده است»

دانشمندان امریکایی از کشف ضد ماده به وسیله دانشمندان شوروی به هیجان آمده‌اند.

یک دانشمند برجسته امریکایی در مصاحبه با خبرنگار یونایتدپرس گفت: این کشف تئوری ۴۰ ساله «پل دیراک» فیزیکدان معروف را که گفته بود طبیعت کاملاً «سیمتریکال» است و برای هر ماده یک «ضد ماده» هم وجود دارد، تأیید می‌کند.

دانشمند امریکایی «رالف سینکلر» مدیر برنامه‌های فیزیک اتمی در بنیاد ملی علوم  گفتن: کشف دانشمندان شوروی از این شایعه عملی که برای هر خورشید، هر ستاره، یا دنیایی مثل زمین باید در جایی دور از دسترس در فضا یک ضد خورشید، ضد ستاره و ضد دنیا وجود داشته باشد، حمایت می‌کند.

روزنامه اطلاعات در شماره ۱۳۶۱۰ چهارشنبه ۷ مهرماه ۱۳۵۰ خبر زیر را می‌نویسد:

کشف «ضد ماده» اهمیت شکافتن اتم را دارد.

پاریس- خبرگزاری فرانسه- خبر کوتاهی که رادیو مسکو درباره موفقیت دانشمندان شوروی در به دست آوردن ضد ماده انتشار داد در محافل علمی جهان با اهمیت زیاد تلقی شد. در حقیقت دانشمندان شوروی با این عمل خود فرضیه‌ای را که از چهار قرن قبل وجود داشت ثابت کردند.

گزارش رادیو مسکو نشان می‌دهد که فیزیکدانان شوروی توانسته‌اند مشکلاتی را که در راه به دست آوردن ضد ماده وجود داشت برطرف کنند.

مهم‌ترین مشکل در این راه جلوگیری از برخورد ضد ماده با ماده معمولی است زیرا بر اثر این برخورد هم ماده و هم ضد ماده از بین می‌رود.

اصلاً باید دید ضد ماده چیست؟ ضد ماده از اتم‌هایی که دارای هسته‌های ضد پروتونی و ضو نوترون می‌باشند تشکیل شده و در میان پرده‌ای از «پوزی ترون»ها به دور این هسته می‌چرخد. برای آن‌که مطلب را ساده‌تر کنیم باید بگوییم که ضد ماده مقارن  ماده در معیار بی‌نهایت کوچک است چون ماده  ازاتم‌های مرکب از هسته پروتون‌های مثبت و نوترون‌های خنثی تشکیل می‌شود و در اطراف الکترون‌های منفی قرار گرفته و به دور آنها گردش می‌کند.

ضد ماده به شکل ثابت در دنیا وجود ندارد و یا دست کم تا کشف اخیر دانشمندان شوروی عمل کرده‌اند و این کار درست نظیر عملی است که دانشمندان اتمی در مورد جدا کردن «پلاسما» در اتم انجام داده‌اند.

دانشمندان عقیده داشتند که به محض آن‌که ضد ماده وجود پیدا کند با ماده عادی برخورد نموده و هر دو به شکل اجزاء بی‌دوام مانند «مزون» از میان میروند. زیرا اجزایی که به این ترتیب تشکیل می‌شود، به سرعت تبدیل به اشعه «گاما» می‌شود.

معذالک بعضی از دانشمندان این فرضیه را که به تساوی از ماده و ضد ماده اجزا و ضد اجزا تشکیل شده قبول دارند. در حال حاضر نمی‌شود پیش‌بینی کرد که از کشف دانشمندان شوروی چه نتایجی عاید بشر خواهد شد و این عمل یک کشف فیزیکی فوق‌العاده جالب توجه است ولی همان‌طور که گفته می‌شود موارد استفاده از آن را در حال حاضر نمی‌توان به دقت تعیین کرد، ولی باید یادآور شد که کشف ماده اتمی نیز در همین شرایط صورت گرفته و امروز همین کشف به ایجاد مراکز برق اتمی برای تولید الکتریسیته منجر شده و به طوری که می‌دانیم از ماده در موارد گوناگون استفاده می‌شود.

دانشمندان از مدت‌ها انتظار داشتند که جدا کردن ماده امکان پذیر شود و چیزی که در این آزمایش حائز اهمیت است جدا کردن یک هسته ضد (هلیوم) و بیش از پنجاه هزار «دترون» در آن واحد است و این کار را دانشمندان شوروری با استفاده از یک سیلکوترون ۷۵ میلیارد الکترون ولتی انجم داده‌اند.

و مجدداً روزنامه کیهان در شماره ۸۴۶۷ دوشنبه ۱۲ مهرماه ۱۳۵۰ درباره ضد ماده می‌نویسد:

به احتمال قوی گروهی از منظومه‌های خارج از منظومه شمسی از «ضد ماده» تشکیل شده‌اند.

رادیو مسکو، چند روز پیش اعلام کرد که دانشمندان شوروری موفق به بدست آوردن «ضد ماده» شده‌اند و با این عمل، تئوری‌هایی را که از ۲۵ سال پیش تاکنون در این مورد عنوان شده است، به تأیید نهایی رسانده‌اند. گوینده رادیو مسکو در دنباله پخش این خبر گفت: به این ترتیب دانشمندان شوروی توانسته‌اند، بسیاری از(سایت هیپنوتیسم دات آی آر) مسایل بغرنج و پیچیده علمی را حل کنند، که مهم‌ترین آنها عبارت است از : اجتناب از تماس ضد ماده با ماده هنگام مجزا شدن، چرا که چنین تماسی در عمل، هم ماده و هم ضد ماده را از بین می‌برد.

در جای دیگر گفته شد، ضد ماده مرکب است از اتم‌های متشکل از هسته‌های ضد پروتون و ضد نوترون که در ابری از پوزیترون و در مدار این هسته‌ها، گردش می کند.

در واقع، ضد ماده و ماده در تجسم یک لایتناهی (تصوری از دنیای وسیع یک ذره) با یکدیگر قرینه و رو در رویند. یعنی که ماده مرکب است از اتم‌های متشکل از هسته‌های پروتون مثبت و نوترون‌های خنثی که در محیطی از الکترون‌های منفی در حرکت است. می بینیم که ضد ماده، خصوصیاتی کاملاً قرینه ماده دارد با این توصیف باید دانست که از نظر علمی ضد ماده به شکلی ثابت و پایدار در روی زمین وجود ندارد و دست کم تا زمانی که فیزیکدانان شوروری توسط دستگاه‌های اختراعی پروفسور «پروکشکین» به ساختن ضد ماده پرداخته‌اند، وجود نداشته است.

مسأله، بغرنج است: توضیح‌ها و گزارش‌های رادیو مسکو، شاید از لحاظ اهل فن و دست اندرکاران فیزیک هسته‌ای گویا بوده باشد، اما بدون شک همه را نمی‌تواند قانع و ارضاء کند، چرا که درپاره‌ای قسمت‌ها نارساست. این روزها خیلی‌ها هستند که می‌پرسند: راستی ضد ماده دیگر چیست؟ واقعه ناگواری در پیش است؟ چه بر سر عالم خواهد آمد و گروهی هم که تا اندازه‌ای محتاط‌تر و واقع بین‌ترند می گویند: نشد که صحبتی و خبری از یک کشف جدید علمی پیش آید و همه از آن صحبت یا خبر سر در آورند، چرا مسأله را نمی‌شکافند و چرا …

به هر کیفیت، به دلیل این‌که دانشمندان شوروی نقطه عطف تازه‌ای در علم بر جای گذاشته‌اند و این نقطه عطف بی‌شک در آینده بر چند و چون حیات بشر تأثیر می‌نهد، با گروهی از استادان و محققان دانشگاهی ایران تماس گرفتم و خواستم تا نظرات خود را درباره موفقیت علمی جدید دانشمندان شوروی روشن کنند. آنچه می خوانید، فشرده‌ای است از این نظرگاه‌ها که کوشیده ایم حتی‌المقدور از اصطلاحات علمی به دور باشد، اگرچه گاه ناگزیر از آوردن این اصطلاح‌ها بوده‌ایم.

سابقه تاریخی- «دیراک» فیزیکدان معروف انگلیسی در سال ۱۹۲۸ با تلفیق دو نظریه جدید فیزیک که عبارت بودند از «نسبیت ویژه» و «مکانیک کوانتی» معادله‌ای برای توصیف حرکت ذرات اتمی به دست آورد که ویژگی نوری در برداشت (نسبیت همان قانون معروف انیشتین است و مکانیک کوانتی به توجیه پدیده‌های اتمی می‌پردازد.)

خصوصیت جدید این معادله دوگانگی جواب‌هایش بود که طبق تفسیر «دیراک» از وجود «ضد ذره‌»ای به ازای هر «ذره» حاصل می‌شد. ۶۰ سال بعد، «ذره‌»ای که تمام خواص پیش بینی شده «ضد الکترون» را داشت در تحقیقات کیهانی و در اشعه‌ی فضایی کشف شد و «پوزیترون» نام گرفت. در سال‌های ۱۹۵۵ و ۱۹۵۶ به ترتیب «ضد پروتون» و «ضد نوترون» نیز کشف شدند و به این صورت نظریه «دیراک» مبنای تجربی استواری یافت، به گونه ای که دیگر جمله دانشمندان پذیرفتند: «بالای هر ذره، ضد ذره‌ای» وجود دارد.

درا ین میان، مسأله مهم، خواص «ماده » است، زیرا از بعضی لحاظ، خاصیت فیزیکی این دو متفاوت می‌نماید. جالب این‌که هر ذره می‌تواند با ضد ذره ترکیب شود و نوعی اشعه الکترومغناطیسی به وجود آورد. در واقع پس از ترکیب، این دو ماده منهدم می‌شود و نوعی اشعه (نظیر نور، اشعه ایکس، امواج رادیویی و امواج میکروویو با طول موج‌های مختلف) به وجود می‌آورد.

در مقابل، اشعه الکترومغناطیسی با انرژی کافی می‌تواند جفتی از ذره و ضد ذره حاصل کند، به این ترتیب از انهدام ماده می‌توانیم به آفرینش ماده برگردیم، نکته دیگری که با کشف ضد ذره‌ها (که در مجموع ماده را به وجود می‌آورد و عوامل متشکله‌اش هستند) به ذهن دانشمندان فیزیک رسید، امکان وجود «ضد ماده» بود. می‌دانیم که ماده تشکیل شده است از اتم و اتم‌ها از الکترون و پروتون و نوترون ساخته شده‌اند. پس ضد الکترون و ضد نوترون ( که هر یک «ضد ذره‌»ای است) باید بتواند تشکیل ضد اتم و ضد ماده دهند.

فرار «ضد ماده»- مسأله این است که اطراف ما به تقریب تماماً از ماده تشکیل شده است و چون ضد ذرات تمایل زیادی به ترکیب با ذرات و در نتیجه انهدام دارند، به وجود آوردن و مشاهده آنها اشکال‌های زیادی در بر دارد و در واقع «ضد ذره» ها و مآلا «ضد ماده»ها «فرارند». و ساختن آنها محتاج دستگاه‌هایی است محتوای انرژی فوق‌العاده، این است که وجود ضد ماده امکانات جالبی پیش می‌آورد، از جمله می‌توان به پیدایش کیهان «دنیا» و «ضد دنیا» معتقد شد یعنی که انرژی اشعه الکترومغناطیسی «جهان» را به صورت «ماده» و «ضد ماده» در آورده است البته ضد ماده‌ای که دانشمندان شوروی ساخته‌اند برای شاید یک هزارم ثانیه دوام آورده باشد،  اما اگر این موفقیت ادامه یابد، در آینده جهان دانش با دگرگونی‌های بزرگی همراه خواهد بود.

زمین,نیوتن،قانون جاذبهاین عکس که۱۴ سال پیش از فاصله ۳۵۸۰۰ کیلومتری توسط قمر مصنوعی تکنولوژی آمریکا از کره زمین برداشته شد چهار قاره را بخوبی نشان میدهد.چهر قاره ای که همانند هر قسمت از کره خاکی مرکب است از ماده.اگر روزی آنقدر (ضد ماده) داشته باشیم که بتواند با این حجم مقابله کند,دیگر زمینی در میان نخواهد بود.

در واقع، ساختن ضد ماده، آن هم به صورت محدود امروزی‌اش، نمی‌تواند از لحاظ کاربرد و فراید عملی زودرس مورد توجه باشد. این مهم تنها می‌تواند در آینده‌ای دراز مدت ثمربخش باشد و کاربردهای علمی را افزایش دهد. مثلاً در وهله اول چنین به نظر می‌رسد که می‌توان از طریق ساختن «ضد ماده» قدرت تسلیحاتی غیرقابل مقاومتی به دست آورد، در حالی که چنین چیزی واقعیت ندارد، زیرا فقط در شرایطی می‌توان از «ضد ماده» برای انهدام ماده سود جست که اولاً «ضد ماده» پایدار باشد و در ثانی به مقدار کافی از آن در اختیار ما قرار گیرد.

 منبع:
http://hipnotism.ir

نویسندگان

  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات