فروشگاه اینترنتی

سه شنبه 7 شهریور 1391

همه چیز قابل تبدیل به همه چیز است

نویسنده: inapply.ir 09118506072   

همه چیز قابل تبدیل به همه چیز است.

حالا چند مثال می‌زنیم:

در علم شیمی امروز پیشرفت‌های اعجازانگیزی شده است و آن عبارت از این است که خیلی از مواد و خوراکی‌ها را به یکدیگر تبدیل می‌کنند و من به طور خیلی خلاصه به چند مورد اشاره می‌کنم.

شیر قابل تبدیل به کلاه:  به کمک علم شیمی امروز  شیر خوراکی را تبدیل به پشم مصنوعی نموده  واز ان کلاه می‌سازند. بنابراین در دنیای امروز هنگام خرید گاو به جای این‌که مانند قدیم گفته شود که این گاو چند کیلو شیر می‌دهد حالا هنگام خرید گاو باید گفت این گاو چند عدد کلاه می‌دهد. در امریکا شیرهای کره گرغته به هیچ درد نمی‌خرود و در واقع به هدر می‌رفت اخیراً دانشمندان از این شیر بی‌مصرف پشم می سازند و سالیانه قریب به سی  میلیون تن شیر کره گرفته به دست می‌آید و با آن قریب پنج هزار تن پشم می‌سازند و یک ماشین با عده معدودی کارگر، زحمت و رنج چندین هزار کارگر دیگر رابه عهده می‌گیرد.

ملل عقب افتاده که از فقر مادی مدت ها شیرهای کره گرفته می‌خوردند اکنون می‌فهمند که تا امروز «پشم» می خورده‌اند.

مرغوب‌ترین و شیک‌ترین کلاه‌ها آنهایی هستند که از شیر، عاج مصنوعی، اشیاء خیلی زیبا و هم‌چنین رزین مصنوعی و رنگ‌های نقاشی و شیشه و غیره تهیه می‌شود.

گندم  قابل تبدیل به لاستیک: در کارخانه‌های بزرگ امریکا گندم را تبدیل به لاستیک می‌کنند، بنابراین در قدیم هنگام خرید زمین پرسیده می‌شد که این زمین زراعتی چقدر گندم می‌هدد، حالا باید پرسید این زمین زراعتی چند حلقه لاستیک می‌دهد.

آسفالت، باروت و لاستیک از پنبه: در قدیم در بعضی از ممالک زارعین پنبه، احتیاج مردم را در نظر  نگرفته و بیش از تقاضا پنبه تهیه کرده و به بازارها عرضه می‌کردند.

بنابراین پنبه‌ی تولیدی زیادتر از مصرف بوده و در نتیجه تجار مشتری  کم داشتند و دچار ورشکستگی می‌شدند و کارخانه‌ها و زراعت‌ها تعطیل می‌شد، ولی اخیراً هر چه بیشتر پنبه به دست می‌آید بیشتر مصرف پیدا می‌کند، چون: از پنبه آسفالت کف خیابان درست می‌کنند، به علاوه از پنبه باروت، لاستیک اتومبیل و هم‌چنین مواد ضد حریق درست می‌کنند به نام «پشم شیشه» که سقف خانه‌ها و اتاق‌ها را با آن پوشانده و از آتش‌سوزی محفوظ می‌دارند. به تازگی از سفیده‌ی تخم‌مرغ و پنیر یک نوع پشم مرغوب می‌سازند.

الکل و باروت و جوهر از ذرت: ذرت هم از جمله زراعت‌هایی بود که کشاورزان توجه به زیادی تولید از مصرف نداشت و مقدار زیادی که نتیجه زحمت کارگران بود به بازار می‌آوردند، ولی چون مشتری نداشت، اغلب به دریا می‌ریختند و یا می‌سوزاندند. ولی دانشمندان اخیراً موفق شده‌اند که از ذرت الکل، باروت، رنگ جوهر بسازند.

تبدیل تنباکو به صابون:  توتون و تنباکوها اغلب بر اثر تولید زیاد می‌ماند و فاسد می‌شد ولی امروز از آنها صابون، رنگ نقاشی، مواد حشره‌کش و تخته‌های مخصوص برای پوشش دیوار و کف و سقف اتاق ها می سازند.

روغن و خوراک از پنبه دانه: می‌دانیم که پنبه دانه خوراک شتر است، ولی در  امریکا چون شتر رل مهمی را بازی نمی‌کند و امریکایی‌ها به جای شتر از جت‌های قاره‌پیما و حتی کره‌پیما استفاده می‌کنند، لذا پنبه دانه‌ها مصرف نداشته و هدر می‌رفت ولی اکنون از پنبه دانه روغن و خوراکی‌های عالی درست می‌کنند.

 ساختن لاستیک از گندم: گندم یعنی انچه در بیشتر کشورهای دنیا خوراک اساسی مردم محسوب می‌شود، در بعضی نقاط دنیا مصرف خوراکی زیاد ندارد، لذا در حال حاضر در کارخانه‌های لاستیک‌سازی، گندم را ت بدیل به لاستیک می‌کنند، یعنی از یک طرف گندم داخل ماشین می‌شود و از طرف دیگر لاستیک بیرون می‌آید.

تنها در امریکا سالی نود هزار تن لاستیک مصنوعی از گندم فراوان آن کشور ساخته می‌شود. در صورتی که در قدیم برای تهیه این مقدار رزین دست کم هجده میلیون درخت کائوچو و صد هزار نفر کارگر لازم داشت تا ماده اصلی رزین را با زحمات زیاد  از جنگل‌ها تهیه و به کارخانه‌ها برسانند.

تبدیل هوا به گندم: چندی پیش دانشمندان تصمیم گرفته بودند که کارخانه‌ای بسازند تا از اکسیژن و  ئیدروژن و ازت و مواد دیگر هوا و آب … گندم یا آرد مصنوعی  تهیه کنند. البته این کارخانه‌ها کنار اقیانوس کار گذاشته می‌شد و از آنجا که مواد اساسی که در گندم هست در هوا و آب هم موجود است، حدس می‌زدند این کارخانه قادر است از هوا و آب در ظرف چند روز گندم یکسال دنیا را بدهد و بالاخره کار تمام کارگران را با یک کارخانه انجام دهد ولی از آنجا که نان خالی امروز دیگر خوراک مردمان عقب‌مانده است به علاوه احتیاج زیاد احساس نمی‌شد لذا این نقشه عملی نشد.

از سویا لبنیات ساخته می‌شد: از «سویا» یعنی دانه‌ای که خوراک چهارپایان  است، امروز در امریکا باروت، کره لذیذ، دستمال، رنگ و روغن، صابون، مرکب چاپ، شیر مصنوعی، پنیر، ماکارونی، ویتامین آ-ب-ث-ک و غیره می سازند.

روغن خوراکی از فضولات: از خاکروبه زباله و فضولات، روغن و چوب پنبه می‌سازند، از خاک اره، مرمر مصنوعی بسیار زیبا و ظریف ساخته می‌شود. بنابراین می‌شود تصور کرد که ممکن است کارخانه‌ای درست کرد که از یک طرف فضولات ریخته شود و از طرف دیگر مثلاً چلوکباب خارج شود.

سخن بزرگ مترلینگ: موریس مترلینگ یکی از فلاسفه بزرگ جهانی است که در اتریش متولد شد و بسیاری از کتاب‌های او به زبان فارسی ترجمه شده است، نظیر راز بزرگ، زنبور عسل میزبان ناشناس و تعداد زیادی دیگر.

به شوخی و یا جدی گفته است: «آدم روزی خوشبخت خواهد شد که بتواند «براز» خود را تبدیلبه غذا کرده و بخورد.»

مترلینگ سال‌ها پیش این حرف را زده بود و اگر حالا زنده بود می دید که انسان پیش‌گویی او را عمل کرده است زیرا روزنامه کیهان در شماره ۹۵۶۲ یکشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۵۴ نوشت: تهیه بیسکویت از مدفوع انسان.

لندن. رویتر: دانشجویان دانشگاه لیورپول ادعا می‌کنند که از مدفوع ضدعفونی شده و پخته شده انسان بیسکویت تهیه کرده‌اند.

دانشجویان طی نامه‌ای به مجله «اکولوژیست» نوشته‌اند که مدفوع انسان سرشار از پروتئین است و خوشمزه هم هست.

مدفوع خشک شده ۶ درصد نیتروژن دارد یعنی پروتئین آن بیشتر از گوشت است. دانشجویان نخست مدفوع را ضدعفونی کرده و پخته‌اند و آنگاه آن را در فر خشک کرده و تف داده‌اند.

دانشجویان نوشته‌اند: پیشنهاد نمی کنیم که همه از این بیسکویت استفاده کنند. در شرایطی نظیر قحطی و گرسنگی شدید می‌توان از این نوع بیسکویت خورد.

فلاسفه از حقایق بو می‌برند: «اناگزاگور» فیلسوف یونانی در دو هزار و پانصد سال پیش (توجه بفرمایید در ۲۵۰۰ سال پیش) فهمیده بود عمل مصنوعی‌سازی میسر است. «انا گزاگور» می‌گفت: ما می‌بینیم گوسفند فقط علف می‌خوردو  همین علف او را رشد می‌دهد، گوسفند نه پشم می‌خورد نه گوشت، نه استخوان و نه خون و روغن ولی بدن او هم پشم داردو هم استخوان و هم خون و هم چربی. اناگزاگور می‌گفت همه چیز از همه چیز ساخته می‌شود … چون معلوم است، آنچه در بدن گوسفند است در علف هم هست پس کارخانه بدن گوسفند سبزی را وارد کارخانه بدن می‌کند و ان سبزی را در کارخانه بدن خود تبدیل به پشم و گوشت و استخوان می‌نماید.

تبدیل شیر به همه چیز: شیر خوراک بچه است، خوراک بچه همه پستانداران، خوراک بچه گربه، خوراک توله سگ، گاو، گوسفند و …

بچه از آغاز تولد شیر می‌خورد تا چندین ماه بدون آن‌که در این مدت هیچ چیز دیگر بخورد، وزن بدن بچه از سه کیلو مثلاً به پنج کیلو می‌رسد، پس معلوم است که در شیر همه چیز هست (مو، ناخن، استخوان، گوشت، پوست، رگ و …) و به همین دلیل شیر را غذای کامل می‌دانند.

گاو مصنوعی به بازار آمد: گاو مصنوعی هر قدر دلتان بخواهد شیر می‌دهد. در آن یونجه می‌ریزند و شیر تحویل می‌گیرند، شیر کاملاً طبیعی. این خبر جالبی بود که مجله اطلاعات هفتگی در شماره ۱۵۶۴ روز جمعه ۱۹ آذرماه ۱۳۵۰ آن را منتشر کرد. حالا اجازه بفرمایید بقیه داستان «گاو مصنوعی» را مطالعه کنیم.

گاو مصنوعی

وقتی به این شیر نگاه می‌کنی هیچ فرقی با سایر شیرها ندارد و کودکان مدرسه «والدرلوست» لیوان لیوان آن را سر می‌کشند. یکی از دختران که لیوان را سر می‌کشد می‌گوید: عجب مزه جالبی دارد.

این شیری که دخترها و پسرهای مدرسه برای اولین بار نوشیدند، نه از پستان گاو بلکه از طریق دیگری یعنی از گاوهای مصنوعی به دست آمده است. گاوها راحت و آسوده در میلیون‌ها مزرعه در سراسر دنیا به چرا می‌پردازند و گاوداران کمال مواظبت را از آنها به عمل می‌آورند نه تنها به خاطر آن‌که آنها شیر می‌دهند، امتیاز گاو در این است که از پست‌ترین و کم‌بهاترین مواد غذایی یعنی علف تغذیه می‌کنند و در برابر شیر گران‌قیمت تحویل می‌دهند. به عبارت دیگر از یک طرف علف تغذیه می‌شود و از طرف دیگر شیر بیرون می‌آید.

درست همین کار را به تازگی عده‌ای از کارشناسان تغذیه با ماشین انجام می‌دهند. آنها از تعدادی دیک و لوله و سایر وسایل مکانیکی دیگر «گاو مصنوعی» ساخته‌اند که درست مانند گاو طبیعی علف و یونجه را به شیر مبدل می‌کند.

اولین گاوهای ماشینی به تازگی از آزمایشگاه خارج شده و برای فروش عرضه گشته است.

هندوستان اولین کشوری است که تصمیم به ایجاد یک صنعت شیر مصنوعی‌سازی و ساختن تعداد زیادی گاوهای مصنوعی گرفته است. امریکا که مشغول فروش اولین نمونه‌های شیر مصنوعی است به سرعت دارد آن را توسعه می‌دهد.

حتی در اروپا هم گاوهای  ماشینی جای خود را باز کرده‌اند. در  انگلستان از چندی  قبل یک شرکت شیرسازی به نام شرکت «پلانت میلک» به وجود آمده که شیر  مصنوعی به بازار عرضه می‌کند و ترکیب آن طوری است که برای کسانی که نمی‌توانند به عللی شیر طبیعی بنوشند مناسب‌تر از شیر  طبیعی است. محققین شیر مصنوعی، در سال جاری جایزه «اقدامات بزرگ در راه صنعت تغذیه» را به دیت آوردند،(سایت هیپنوتیسم دات آی آر) دکتر توماس میلز کارشناس سازمان ملل پیش‌بینی کرد که ایجاد صنعت شیر مصنوعی  نه تنها در کشورهایی نظیر هند، بلکه در سراسر دنیا  تأثیر عمیقی خواهد گذاشت و حتی مجله علمی «نیوسیانتیسف» در لندن، ادعا کرد که دهه ۷۰ به دهه شیر مصنوعی مبدل خواهد شد.

به نظر می‌رسد که یکی از حیوانات خانگی  بشر بازنشسته شده و روزگار گاوداری و شیردوشی سپری شده باشد و ماشین جای آن را بگیرد، آیا ا ین باور کردنی است ؟

اولین شیر مصنوعی که به مقدار زیاد تولید شد در مرکز نحقیقات غذایی «سی‌سان» در هندوستان جنوبی بود، این شیر «میلتون» نامیده شد.

خوشمزه، خوشمزه

تاکنون سه کارخانه عظیم شیرسازی مشغول به کار شده و در حال حاضر تعداد زیادی هم در دست ساخت است.

مزه شیر مصنوعی آن‌قدر خوب بود که بانو گاندی بعد از چشیدن آن دستور داد تا یک کارخانه بزرگ شیرسازی ساخته شود تا هندوستان از مصرف شیرخشک وارداتی بی‌نیاز گردد.

در حال حاضر  در موسسه  فرانکلین یک گاو مصنوعی که به وسیله علف تغذیه شده و شیر می‌سازد مشغول به کار است و به این گاو علف و برگ داده و روزی ۶۰ لیتر شیر گرفته می‌شود.

شیر گاو

به قول آنها یکی دیگر از مزایای گاو ماشینی آن است که گاو در موقع مورد علاقه  کشاورز شیر می‌دهد، بدین ترتیب می‌تواند به مسافرت برود و به  علاوه هر چه دلش  بخواهد می‌تواند جلوی این گاو مصنوعی بریزد.

به زودی این گاوهای مصنوعی در سراسر جهان و در بازارها به فروش  خواهد رسید حتی خانواده‌هایی که افراد بیشتری دارند می‌توانند یک گاو مصنوعی بخرند، هر روز به هر مقدار شیر که نیاز داشتند در آن یونجه بریزند و شیر مورد نیاز را به دست آورند.

تبدیل تخم مرغ به پر:  در ساختمان  تخم‌مرغ هم مواد عجیبی وجود دارد، زیرا مواد داخل تخم مرغ تبدیل به پوست، استخوان، خون، مو  و پر می‌شود، پس هر چه در بدن جوجه هست در تخم مرغ هم هست، پس با این حساب وقتی ما تخم‌مرغ می‌خوریم مثل این است که پر و مو می‌خوریم و وقتی شیر می‌خوریم  یعنی پشم و استخوان می‌خوریم.

بنابراین وقتی تصور تبدیل  همه چیز به همه چیز در دو هزار و پانصد سال پیش برای «اناگزاگور» آسان بوده، برای ما که در قرن اتم زندگی می‌کنیم و از ساختمان اتم عناصر و مواد اطلاع داریم نیز آسان خواهد بود.

تصور می‌شود که تمام موادی که در دنیا هستند همه قابل تبدیل به یکدیگر می‌باشند لذا می‌توان این موضوع را مانند یک قضیه هندسی بیان نمود.منبع:
http://hipnotism.ir

نویسندگان

  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات