فروشگاه اینترنتی

عقیده مادیون و روحیون


 • آیا دنیا فقط از ماده درست شده است؟
 • آیا دنیا فقط از نیرو است و یا این‌که دنیا از ترکیب ماده و نیرو درست شده است؟
 • سازنده جهان چگونه شکلی می‌تواند داشته باشد؟
 • از گندم لاستیک، از شیر کلاه و از سبزی پشم درست می‌شود، در این دنیا همه چیز قابل تبدیل به همه چیز است و همه چیز از یک چیز ساخته شده است.
 • آیا با کشف ضد ماده می‌توان گفت که در دنیا هیچ چیز وجود ندارد؟

خواننده محترم

شما از حالا به بعد با حرف‌های تازه، عجیب و خارق‌العاده سروکار خواهید داشت. مبهوت نشوید، تعجب و وحشت نکنید.

طرفداران مغناطیس حیوانی معتقدند که از دست‌ها و چشم‌های هیپنوتیزم کننده نیرویی خارج می‌شود که سوژه را خواب می‌کند، این فکر از این‌جا سرچشمه می گیرد که در دنیا علاوه بر ماده و اجسام چیز دیگری هم هست که آن را روح می‌نامند. سنگ جسم است و ماده است ولی روح ندارد، درخت هم از ماده است و هم روح گیاهی دارد، حیوان هم جسم دارد و هم روح حیوانی. در این‌باره عقاید مختلفی پیدا شده است:

۱-    یک دسته می‌گویند که دنیا فقط از ماده و جسم درست شده که آنها را مادیون می‌گویند.

۲-    یک عده معتقدند که علاوه بر ماده در دنیا چیز دیگری هم هست، به نام نیرو یا شاید همان روح و این نیرو که در همه کم و بیش وجود دارد، باعث هیپنوتیزم می‌شود.

۳-    یک عده دیگر از فلاسفه و دانشمندان هستند که معتقدند دنیا فقط از نیرو درست شده است.

حالا به بحث بیشتری پیرامون مطالب بالا می‌پردازیم.

۱- عقیده طرفداران ماده: در اطراف خود چیزهایی می‌بینیم نظیر: میز، صندلی، فرش، دیوار، سنگ، آب و نظایر آنها که همه این قبیل چیزها را که با چشم می‌بینیم و با دست لمس می‌کنیم ماده یا جسم می‌گویند، برخی از چیزهای دیگر ممکن است با چشم دیده شود ولی با دست لمس نشود، یعنی نتوانیم فعلاً آن را لمس کنیم مانند کرات آسمانی، به هر حال به هر چیز که اطمینان داشته باشیم وجود دارد به آن ماده یا جسم می‌گویند. مادیون که به آن‌ها «ماتریالیست» می گویند عقیده دارند که در دنیا غیر از ماده هیچ چیز دیگری نیست، یعنی درخت از مجموع و ترکیب ماده‌های مختلف نظیر خاک، آب و هوا درست شده است، پس درخت حالت کامل شده ماده است و همین‌طور می‌گویند که حیوان و انسان هم از مجموع و ترکیب مواد ساخته شده یعنی حیوان و انسان حالت تکمیل شده ماده است.

طرفداران ماده بسیار زیادند، از قرون گذشته تاکنون در هر دوره‌ای عده‌ای طرفدار ماده و عده‌ای طرفدار نیرو و عده‌ای هم  طرفدار هر دو بوده‌اند. یک دانشمند فرانسوی به نام «لیتره» می‌گوید «در دنیا هیچ خاصیتی بدون وجود ماده  یافت نمی‌شود، همان‌طور که حرارت بدون جسم یعنی گرما بدون شعله آتش نمی‌تواند وجود داشته باشد.»  یکی دیگر از دانشمندان به نام «تن» همین عقیده را دارد و می‌گوید همان‌طور که کبد یا همان جگر سیاه از خود صفرا ترشح می‌کند، مغز هم از خود فکر را ترشح می‌کند، البته «اپیکور»  هم همین عقیده را داشت. «اپیکور» دانشمند بزرگ یونان هم می گفت: نسبت روح به جسم مثل آهنگ‌ به ساز است.

پزشکان طرفدار ماده می‌گویند: اگر روحی وجود داشته باشد، هنگام جراحی باید با نیش چاقوی تیز جراحی برخورد کند.

این بحث بسیار مفصل و شیرین است، در پایان این مبحث باز هم در این خصوص صحبت خواهم کرد. حالا ببینیم عقیده طرفداران نیرو یا روح چیست.

۲- عقیده طرفداران نیرو: عده‌ای دیگر از دانشمندان و فلاسفه عقیده دارند که در دنیا علاوه بر جسم و ماده، چیز دیگری هم هست که آن نیرو یا روح می‌باشد. مثلاً انسان از دو قسمت درست شده یک قسمت ماده که جسم ما است و یک قسمت روح که جان ما است.

سنگ جسم است، ماده دارد ولی روح ندارد.

ماشین و اجسام فلزی ماده هستند ولی روح ندارند.

آب ماده دارد ولی روح ندارد.

اما گیاه و حیوان هم ماده دارند و هم روح.

سگ و گربه هم ماده دارند که جسمشان است و هم روح دارند.

احمد و حسن و منیژه هم  جسم دارندو  هم روح.

ماهی‌های دریا، پرندگان آسمان، درندگان جنگل، خزندگان صحرا و کوه هم جسم دارند، یعنی هم ماده دارند و هم روح.

به هر حال  این عده معتقد هستند که در انسان علاوه بر این جسم ظاهری چیز دیگری هست که آن درک می کند، میفهمد،(سایت هیپنوتیسم دات آی آر) فکر می‌کند و آن چیزی که در انسان و حیوان هست در سنگ نیست و اگر در سنگ بود، سنگ هم راه می‌رفت، خود به خود تکان می خورد. پس معلوم می‌شود انچه در انسان و حیوان هست در سنگ و فلزات نیست و آن روح است.

آن‌که درد را احساس می‌کند، آن‌که گاهی غمگین و گاهی شاد می‌شود روح است وگرنه سنگ و میز و صندلی هیچگاه عاشق نمی‌شوند، هیچ‌وقت غم و غصه نمی‌خورند، هیچ‌وقت عصبانی نمی‌شوند، تا به حال ندیده‌ایم که قالیچه اتاقمان یا میز و صندلی‌ها عصبانی بشوند یا بخندند. این روح انسان است که عواطف مختلف دارد.

۳- عقیده طرفداران نیروی خاص: انیشتین می‌گوید «ماده عبارت از نیروی فشرده شده است» با این  حساب، همه چیز ماده است و هر ماده‌ای هم از نیروی فشرده شده است، پس همه چیز نیرو است.

پس این قلمی که من در دست دارم نیرو است، که در اثر فشرده شدن به شکل ماده درآمده است، سنگ نیرو است، درخت نیرو است، انسان نیرو است، کوه‌ها نیرو هستند، آب نیرو است، هوا نیرو است.

حالا ببینیم کشفیات جدید علمی کدام یک از این سه عقیده را ثابت می‌کنند.

۱-    آیا دنیا فقط ماده است؟

۲-    آیا دنیا فقط نیرو یا شاید روح است؟

۳-    و یا این‌که دنیا از ترکیب ماده و نیرو است؟

کشفیات علمی درباره نیرو و ماده:

آنچه در صفحات پیش گفتیم فقط عقاید دانشمندان بود. امروز در قرن بیستم می‌دانیم که عقیده و نظریه‌ای که پایه علمی و آزمایشی نداشته باشد بیهوده است، زیرا چه بسا عقایدی که صدها سال درست به نظر می‌رسیده است ولی علم و آزمایش غلط بودن آن عقیده و نظر را ثابت کرده است.

گردش خورشید به دور زمین: در قدیم همه معتقد بودند که خورشید از دریا خارج می‌شود و در دریا فرو می‌رود، و وقتی به دنبال خورشید رفتند دیدند درست است خورشید صبح از دریا خارج می‌شودو عصر هم در دریای دیگر فرو می‌رود.

ولی امروز ما می‌دانیم که خورشید کره بزرگی است نورانی و زمین و چند ستاره دیگر به دور خورشید می چرخند.

پس معلوم می‌شود، گاهی چشم ما هم اشتباه می‌بیند، بنابراین در دنیای امروز ما دیگر نمی‌توانیم به چشم‌های خود اعتماد کنیم زیرا آنچه ما با چشم می‌بینیم این است که خورشید دور زمین می چرخد، در حالی که علم و آزمایش به ما می‌گوید که زمین دور خورشید می چرخد.

درباره ماهیت علمی ماده و روح هم تا حدودی علم پیشرفت‌هایی کرده است یعنی علم امروز برای پی بردن به راز ماده و روح متوسل به علم فیزیک و شیمی شده است.

فیزیک  جدید ماده را نیروی فشرده شده می‌داند و این نیرو را برخی از الهیون سازنده جهان می‌دانند و معتقدند که این نیرو دارای شعور و آگاهی است و سازنده جهان همین نیرو است که در قرآن هم به همین شکل تعریف شده است، ولی مادیون می گویند، جز ماده چیز دیگری وجود ندارد و ماده هم نمی‌تواند شعور و آگاهی داشته باشد.

اگر قبول کنیم که ماده نیروی فشرده شده است و این نیروی فشرده شده هم شعور  و آگاهی دارد، پس این نیرو همان سازنده جهان است، بنابراین با تشریح و تعریف  بیشتر می‌توانیم با شکل و قیافه سازنده جهان آشنا شویم. گرچه این بحث باز به جای خاتمه می‌یابد که می‌فهمیم سازنده جهان شکل و قیافه‌ای ندارد. به هر حال ببینیم این نیرو چه وضعی دارد و دانشمندان امروز تعریف قرآن را از خدا چگونه در آزمایشگاه‌ها اثبات می‌کنند.


 اثبات علمی وجود سازنده جهان

من اگر درباره اثبات وجود علمی خدا، عقاید مخالفین و موافقین را در مقابل هم قرار می‌دهم و از نتایج مکتسبه علوم جدید استعانت می جویم به این دلیل است که می‌خواهم  به همه نکات در همه  اطراف و جوانب و به همه آن تصورات و تخیلات علمی و غیرعلمی که در اذهان مختلف که در محیط‌های تربیتی و خانواده‌های گوناگون وجود دارد، اشاره کرده باشم؛ در غیر این صورت خواننده قضاوت خواهد کرد که نویسنده از همه کشفیات در این خصوص آگاهی ندارد، مثلاً اگر من بخواهم فقط به زبان عرفان و یا ادبیات عرفان و در دنیای عرفان درخصوص واجب‌الوجود به بحث بپردازم چنین گفتاری علاوه بر این‌که یک فیزیکدان، شیمیدان، زیست‌شناس را که ممکن است هیچ اطلاعی از فقه و عرفان نداشته باشد، خسته می‌کند، وی زبان عرفان را هم نخواهد فهمید، و در نتیجه استدلال‌ها را هم  استنباط نخواهد کرد.

 ای گــرفتــــار تــعـصــب آمــــده                       دائمــاً در حب و در بغض آمـده

هان مکن حکم و  زبان کوتاه کن                        بی تعصب باش و عزم راه کن

یکی از بزرگ‌ترین موجبات شکست کلیسا بعد از قرون وسطی و در دوره رنسانس این بود که کلیسا با مباحث علمی به شدت مخالفت می‌کرد، هرکس  می‌گفت زمین گرد است، او را به آتش می‌کشیدند. در مقدمه کتاب «محمد خاتم پیامبران» به ا ین حقیقت نیز اشاره شده است.

«… امروز نوعی ضعف و اعراض نسبت به همه مذاهب مشهود است. اسلام  نیز در درون خود دچار نوعی بحران است. حقیقت این است که اسلام در این حقیقت غرامت اشتباه کلیسا را  می‌پردازد.

عکس العمل‌های ناهنجاری که کلیسا در دوره رنسانس  در برابر علم و  تمدن نشان داد ضربه بزرگی به حقیقت  مذهب به طور عموم وارد آورد و سبب شد که افکار سطحی  خاصیت دین و مذهب را به طور کلی مبارزه با علم و دانش تلقی کنند.»

بنابراین اگر در این سایت بحثی علمی درخصوص وجود سازنده جهان آغاز کرده‌ام، تصور نمی‌کنم کسی آن را مخالف بداند، ولی از سروران خودم علمای اعلام انتشار دارم که مورد لطف، عنایت، ارشاد و راهنمایی‌هایشان باشم. چند بیت اشعار ذیل بهترین معرف فعل و حال ما است.

مـــا بــرون را ننـگــریم و قــال را                مــا درون را بنـگـــریـم و حــال را

هیـچ آدابــی و تــرتیبــی مجوی                هر چه می‌خواهد دل تنگ بگوی

خدایا نفس سرکش را زبون کن        فضولــی از دمـــاغ مــا برون کن

دل ما را به خود مشغول گردان         تعصب جـوی را معــزول گـــردانمنبع:
http://hipnotism.ir

نویسندگان

 • آخرین پستها

آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic